МФО і шахраї: разом чи окремо?

МФО і шахраї: разом чи окремо?

02.03.2018 0 By Сара

З кожним роком вітчизняні макрофінансові компанії набувають усе більшої популярності. І це не залишається поза увагою шахраїв. Якщо вірити неофіційній статистиці, на кожні три легальні МФО припадає одна незаконно діюча компанія. Цифри міняються, проблема залишається: щодня українці ризикують у пошуках вигідних онлайн-кредитів натрапити на одну з шахрайських фірм. Чим це загрожує позичальникам, і як обрати надійного кредитора?

Можливі ризики

Найпоширеніший вид шахрайства у галузі – розповсюдження і використання персональних даних користувачів. За умовами і відомих ресурсів, і нелегальних МФО, щоб отримати позику, необхідно заповнити спеціальну анкету. У неї потрібно внести:

  • дані з паспорту та ідентифікаційного коду;
  • необхідну соціальну інформацію;
  • реквізити банківської картки.

Заповнюючи форму, людина не завжди усвідомлює, що персональні дані необхідно берегти від шахраїв. Якщо поводитися так необережно, можна рано чи пізно отримати виклик до суду через несплачений кредит, про який користувач навіть не чув.

Адже для спрощення процедури оформлення та видачі позики через Інтернет багато відомих МФО не вимагають ідентифікації особи клієнта. З одного боку, це дуже зручно, а з іншого – може стати причиною серйозних проблем.

Ще одна біда українців, що позичають гроші у нелегальних компаній, – їх беззахисність. Якщо виникнуть якісь непорозуміння з поверненням коштів або з надмірною платою за їх використання, правоохоронні органи будуть безсилі. Адже незареєстровану МФО важко знайти та змусити відповідати за шахрайство.

Головна біда в тому, що через шахраїв українці втрачають довіру до мікрофінансовіх організацій в цілому. Людям здається, що доволі високі проценти і спрощена процедура отримання коштів свідчать про шахрайські махінації. На щастя, сучасні користувачі вчаться на чужих помилках. Адже українці, яких ошукали нелегальні компанії, не зволікають, пишуть про свої проблеми на спеціалізованих форумах. Таким чином існування шахрайських МФО приречене бути недовгим.

Як уберегтися від шахраїв

Щоб уникнути можливих проблем, варто уважно придивитися до вибраної макрофінансової компанії. На поміч прийдуть відгуки користувачів, огляди спеціалізованих видань. Окрім того, слід перевірити ліцензію компанії. За українським законодавством, усі існуючі МФО повинні бити внесені до відповідного реєстру. Потрібну інформацію не важко знайти у мережі.

Увагу слід приділити і гарантіям безпеки та конфіденційності. У правилах компанії, які легко знайти на її сайті, зазвичай прописані зобов’язання сторін стосовно збереження персональних даних. Обов’язково слід поцікавитися інформацією щодо захисту фінансових транзакцій. Про сучасність систем свідчать відповідні сертифікати.

Відомі МФО доволі часто стають номінантами або лауреатами різноманітних премій. Якщо на сайті є дані про такі нагороди, це свідчить як мінімум про легальне функціонування ресурсу.

Отримавши примірник договору, необхідно ретельно вивчити його. У кінцевому варіанті угоди немає місця прихованим платежам та комісіям за незрозумілі послуги. Авторитетні ресурси працюють відкрито та прозоро. Кожна цифра процентної ставки відповідає дійсності. Відомі компанії дотримуються правила: кожен клієнт повинен чітко знати, скільки і коли йому потрібно повернути.

У розпал шахрайської діяльності популярним організаціям потрібно день у день доводити, що вони не дарма заслужили свою репутацію. Тому вони ніколи не йдуть на те, щоб ошукати свого клієнта. Виходить, що найбезпечніший спосіб уникнути зв’язків із обманом в Інтернеті – співробітництво з відомими МФО. Перевірені часом і людьми компанії точно не завдадуть ані моральної, ані фінансової шкоди.